Jak dobrze dobrać biustonosz do karmienia


Jak dobrze dobrać biustonosz do karmienia?
  • biustonosz do karmienia
  • dlaczego biustonosz do karmienia, a nie po prostu klasyczny biustonosz
  • jak dobrać rozmiar stanika do karmienia-podstawowe zasady i wskazówki
  • jaki rodzaj biustonosza do karmienia
  • na fiszbinie czy bez fiszbiny
  • a może usztywniany biustonosz do karmienia?
  • modele na mniejszy biust
  • modele na duży biust
  • zmysłowy biustonosz do karmienia
Biustonosz do karmienia

Kończy się trzeci trymestr ciąży. Jeśli nie zrobiłaś tego wcześniej to już najwyższy czas, aby pomyśleć o biustonoszu do karmienia. Piersi są często obolałe, nabrzmiałe. Zmienił się ich rozmiar. Ta grupa produktów jest przygotowana specjalnie dla Ciebie. Ma odpowiednią konstrukcję i zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Dba o Twoje zdrowie w tym wyjątkowym dla każdej kobiety czasie. Dla tych wartości warto wybrać biustonosz dla mam.
Dlaczego biustonosz do karmienia, a nie po prostu klasyczny biustonosz
Biustonosze do karmienia mają specjalnie skonstruowane miseczki zamykane klipsem od góry. Tkaniny, z których są wykonane i mają odpowiednią ciągliwość, aby nie uciskać w chwili przed samym karmieniem (kiedy piersi są najbardziej nabrzmiałe). Budowa klipsa pozwala na odpięcie i uchylenie miseczki jedną ręką. Podobnie z ponownym zamknięciem. Odchylenie miseczki daje swobodny dostęp Maluszkowi do sutka, niezależnie od pozycji karmienia. Ramiączka stanika są stabilne i komfortowo utrzymują biust. Boki wykonane z miękkich tkanin nie podrażniają wrażliwego ciała. Obwód zamykany jest trzy- lub cztero- stopniową regulacją. Dzięki temu można bardziej  go swobodnie dopasowywać. Każdy z elementów użyty w produkcji jest bezpieczny dla organizmu kobiet. Pozwala na utrzymanie dobrej higieny biustu w tym czasie. Takie cechy jak wysoka jakość tkanin o odpowiednim stopniu naprężania, komfortowy klips, wygodny sposób regulacji obwodu to cechy odróżniające go od klasycznego biustonosza.

Jak dobrać rozmiar stanika do karmienia-podstawowe zasady i wskazówki

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni moment na zakup tego produktu. Jeżeli jest to drugi trymestr ciąży to lepiej rozważyć zakup biustonosza ciążowego, ponieważ może jeszcze nastąpić duża zmiana w wyglądzie piersi. W trzecim trymestrze dobrze jest obserwować swój biust i wybierać moment, w którym zmiany są już wolniejsze.
 Zmierz odwód pod biustem . Następnie zmierz obwód w biuście. Różnica między nimi określi głębokość miseczki, ale.....
 Na pewno znasz takie zakupy, kiedy mierzyłaś rozmiar np. 38 i leżał perfekcyjnie, a za chwilę inne 38 nie dało się wciągnąć. Na to właśnie należy zwrócić uwagę- sprawdzić tabelę rozmiarów producentów-by mieć pewność dobrego wyboru.
 Czy rozmiary biustonoszy do karmienia różnią się od klasycznych modeli? Nie, ale w ciąży zmienia się nasza sylwetka i należy ponownie określić rozmiar.
 Jak zmierzyć obwód-centymetr z przodu i tyłu powinien być na tej samej wysokości i dokładnie przylegać do ciała. Zwróć uwagę, że podnosząc ręce do góry odruchowo bierzemy wdech dlatego tak ważne jest aby centymetr był napięty. Tak samo zmierz obwód w biuście. Różnica tych obwodów pokazuje głębokość miseczki.
Jeśli masz wątpliwość, skontaktuj się z nami. Doradzimy jak dopasować właściwy rozmiar.

Jaki rodzaj biustonosza do karmienia

Przy drugim czy kolejnym Dzidziusiu już wiemy, jaki jest dla nas najwygodniejszy, ale przy pierwszym możemy o tym nie wiedzieć.
 Biustonosze do karmienia są na fiszbinie i bez fiszbiny. Miękkie i usztywniane, ale jest jeszcze jedna cecha, która je charakteryzuje-sposób podtrzymania piersi podczas karmienia. Po odpięciu miseczki i jej odchyleniu biust jest podtrzymany plisą (5062 ) lub ramiączkiem (5078) albo ma podtrzymanie jeszcze od góry (5010). Wybór zależy o naszych preferencji.

Na fiszbinach czy bez fiszbin

To pytanie zadaje sobie wiele Mam. Nie ma jednej odpowiedzi. Mogę natomiast powiedzieć, że fiszbiny w stanikach do karmienia są wykonane z wysokiej jakości tworzyw, dając gwarancję komfortu użytkowania.
 Jeśli przed ciążą nie nosiłaś biustonoszy z fiszbinami, to teraz lepiej nie eksperymentować. To nie ten moment. Lepiej zdać się na własne odczucia. Natomiast jeśli ciało jest bardzo drażliwe to biustonosz bez fiszbin będzie jak najbardziej wskazany.

A może usztywniany biustonosz do karmienia

Są sytuacje, kiedy usztywniany biustonosz będzie niezastąpiony (np. kiedy mamy ochotę ubrać bluzeczkę przylegającą do ciała). Jednak usztywniany usztywnianemu nierówny. Istnieje tkanina, która nazywa się spacer cup. Miseczka takiego biustonosza wykonana jest z dwóch warstw tkanin, między którymi umieszczona jest pianka, w przekroju przypominająca sprężynkę. Jeśli palcami naciśniemy tkaninę, to czujemy, jak ugniata się pod naciskiem, po czym powraca do swojego kształtu. To oddychający odprowadzający na zewnątrz ciepło materiał. Bardzo wygodny w noszeniu. Miseczki jego są wyprofilowane. Po nałożeniu obcisłej bluzeczki nie odznacza się (20871).
 Innego rodzaju usztywnienia (z wykorzystaniem cieniutkich pianek lub flizelin) pozwalają na wykonanie cięć na miseczkach w konstrukcji biustonosza (5026), a to z kolei daje możliwość  niskiego karczku ( miejsca łączenia miseczek).

Modele na mniejszy biust

Modeli biustonoszy na miseczki A i B jest bardzo dużo i wybór zależy od tego co najbardziej każdej z nas odpowiada.
Polecane przez nas to modele to te z lekko usztywnianą miseczką Miss Anita (5070) i Miss Lovely (5086). Dobrze też sprawdzą się biustonosze z pionowym cięciem Fleur (5054) i Miss Mimi (5078) ponieważ dobrze podtrzymują biust, lekko go unosząc.

Model na duży biust

Dobór właściwego modelu przy dużym biuście jest bardzo istotny ponieważ powinien on nie tylko spełniać swoją funkcję biustonosza do karmienia ale również „dbać” o piersi (o tym jak dbać o piersi po karmieniu napiszę innym razem).
Nie ma ścisłej granicy kiedy zaczyna się „duży biust”. Dla posiadaczki miseczki A przed ciążą będzie to już miseczka C. Większy biust to ten, który wymaga mocniejszego wsparcia.
Biustonosz na duży biust powinien zapewnić jego utrzymanie poprzez odpowiednio dobrane ramiączka (ich szerokość) oraz wysokość obwodu (inna wysokość boku w tym samym modelu przy np.85E a 85G).
Absolutnym bestsellerem wśród modeli na duże piersi jest model Basic(5068) dostępny do 85I oraz Basic 5035 dostępny do 80J. Miękka miseczka na fiszbinie, cienka ale niezwykle mocna, nienaddająca się tkanina to ich niezaprzeczalne  atuty.
Dla kobiet , które pragną nosić bawełnianą bieliznę odpowiednią propozycją będzie Miss Cotton 5055 ,Miss Cotton 5056 (mających w składzie 70% bawełny) oraz Basic 5051 zawierający 90% bawełny. Wszystkie te modele dostępne są do 85J.
Część biustonoszy dla tej grupy kobiet ma usztywnioną miseczkę. Takie modele jak Miss Anita 5010 i Polka Dot 5034 występują do rozmiaru 85G, Miss Lovely do 95G.
Ważnym jest  co należy jeszcze raz podkreślić, aby dbać o dobre podtrzymanie biustu, bo to zapewni jego dobrą kondycje po karmieniu.Zmysłowy biustonosz do karmienia

Bycie Mamą to jeden z piękniejszych okresów w życiu kobiety. Jesteśmy skupione na Maleństwie, ale są chwile, kiedy pragniemy czuć się zmysłowo. Jedno drugiego nie wyklucza. Wprost przeciwnie. Oferta biustonoszy koronkowych, delikatnych i tym samym bardzo kobiecych jest szeroka. jedną z propozycji jest model Glamour Soft.

Komentarze